prince2Prince2 to metoda zarządzania projektami. Wywodzi się z Wielkiej Brytanii i zyskuje uznanie w Europie, gdzie dostrzega się jej walory aplikacyjne, mające zasadnicze znaczenie dla ograniczenia prawdopodobieństwa niepowodzenia przy wdrażaniu nowych projektów. Trudną do przecenienia zaletą Prince2 jest jej skalowalność, a więc możliwość dostosowania do branży czy tematyki jak i do wielkości takiego projektu w zakresie użytych zasobów (ludzie - pieniądze - sprzęt).

prince2-2W małym i średnim biznesie, spotyka się obiegową opinię, że na dziesięć rozpoczętych projektów sukcesem kończy się nie więcej niż dwa. Zastosowanie metodyki Pricne2 służy temu, by tę statystyczną liczbę udanych przedsięwzięć projektowych zwiększyć. A przynajmniej zwiększyć szansę, że tak właśnie będzie, w przypadku naszego nowego przedsięwzięcia.

Za projket uznajemy każde działanie, które nie ma znamion działań rutynowych. Będzie to więc zarówno projket uruchomienia nowej firmy jak i nowego oddziału czy wydziału, albo próba fuzji dwóch firm, jak też wdrożenie nowego systemu organizacyjnego czy systemu motywacyjnego na przykład i wiele tym podobnych reorganizacji czy wdrożeń.

Drugą, obok zwiększonej szansy powodzenia projektu, trudną do przecenienia, zaletą metodyki Prince2, jest jej wpływ na wyznaczenie i optymalizację sześciu kluczowych parametrów każdego projektu: czasu; zakresu; kosztów oraz korzyści; jakości i ryzyka.

stat

 

Certyfikat Prince2 nr 02696970-01-6ZTP można zweryfikować   tutaj  odnajdując i wybierając ikonę "PRINCE2 Successful Candidate Register" (na dole strony), następnie, wpisując numer P2R/967160, w pole wyboru: "Candidate No".


 

 

 

 

 

 

 

 

 BWM Jerzy Fiuk; tel. 601 773 172; email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.