pro bonoPraktyka i związane z tym doświadczenie, pozwalają dostrzegać, że niekiedy mniejsze firmy posiadają duży potencjał branżowy i nieproporcjonalny do niego, pomniejszony, potencjał z zakresu ekonomiki przedsiębiorstwa czy organizacji i zarządzania. Ten fakt, oraz znane mi dobre przykłady podobnych zachowań, zadecydowały o uruchomieniu aktywności "pro bono".

Formuła "pro bono" objmuje firmy dające możliwość zatrudnienia/zarobkowania w przedziale do 35 osób, niezależnie czy jest prowadzona w formie spółki cywilnej; spółki prawa handlowego, czy też jest to zarejestrowana działalność gospodarcza osoby fizycznej. Mogą z niej skorzystać osoby decyzyjne w firmie, bez jakichkolwiek dalszych zobowiązań. Odpłatność za tę usługę jest symboliczna i ma charakter formalny. Wynosi 1 złotówkę plus podatek VAT za godzinę konsultacji.


Usługa "pro bono", w obecnej formule, dotyczy obszaru mojej specjalizacji związanej z płynnością finansową przedsiębiorstwa oraz kryzysem firmy na tle ekonomicznym, jak też w zakresie organizacji zarządzania przedsiębiorstwem. Wymiar usługi "pro bono" jest następujący:
- 1 godzina konsultacji, w przypadku firmy z wyraźnie zachwianą bieżącą płynnością finansową;
- 1 godzina konsultacji, w przypadku firmy poszukującej wsparcia w obszarze zagadnień z zakresu organizacji i organizacji zarządzania;
- 1,5 godziny konsultacji, w przypadku firmy z realną groźbą bankructwa lub koniecznością likwidacji bądź zawieszenia działalności, jeśli dojdzie do utraty źródeł finansowania.

Skorzystanie z usługi wymagać będzie kontaktu w formie pisemnej (dopuszczalny email). Kontakt pisemny, może być poprzedzony telefonicznym.stat
Jedna firma, w danym roku kalendarzowym, może skorzystać raz z formuły "pro bono".

Zapraszam, zainteresowanych pogłębianiem swojej wiedzy o Systemie Produkcyjnym Toyoty, do działającego od maja 2016r. Klubu Lean Management, przy Północnej Izbie Gospodarczej. Spotkania odbywają się w każdy pierwszy wtorek miesiąca, o godz. 17,30. Aktualne informacje na facebooku i na stronach Izby. Można też obserwować moją stronę poswięconą zarządzaniu procesowemu.

 

 

 

 

 

 

 BWM Jerzy Fiuk; tel. 601 773 172; email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.